Kaappunt - De populaire Flying Dutchman kabelbaan bij Kaappunt in het Tafelberg Nationale park zal haar werkzaamheden opschorten gedurende drie maanden. Bezoekers zullen slechts minimale hinder ondervinden. Een tijdelijke busdienst wordt ingezet.
Een nieuwe, verbeterde "Vliegende Hollander zal op 24 april van dit jaar terug in dienst worden genomen, ruim voor de verwachte toestroom van toeristen die aankomen voor het WK 2010 in juni.
De huidige kabelbaan - de enige commerciële exploitatie van zijn soort in Afrika - brengt bezoekers op een steile helling van de bodem station naar de oude vuurtoren en dit reeds 13 jaar lang.
600 mensen per uur kunnen op het spitsuur naar het eindstation worden gebracht, dit met maximale veiligheid en minimale impact op het milieu. De kabelbaan reist dezelfde route die de Vliegende Hollander bus jaren geleden maakte.
Het ontwerp voor een elektrisch aangedreven kabelbaan werd voorgesteld door Overeen Holdings. Het is uniek in ontwerp en geometrie. De gehele kabelbaan is geproduceerd uit uitsluitend Zuid-Afrikaans materiaal. 27 verschillende veiligheidsvoorzieningen zorgen voor de praktische en veilige werking. Er zijn twee kabines van de parkeerplaats aan de view site, net onder de vuurtoren. Elke kabine kan 40 passagiers vervoeren en draait op de 585 m lange baan.
Meer over de geschiedenis van de "Vliegende Hollander" vind je hier op Go Zuid-Afrika |