| vorige pagina | Nieuws | GO Zuid-Afrika |
wo 8 september 2010 - 17 bezoeker(s)

GO Zuid-Afrika nieuws in RSS-feed  GO Zuid-Afrika nieuws in RSS-feed

Vlaams wijnhuis Mooi Bly schrijft geschiedenis en toekomst
 
Vlaams wijnhuis Mooi Bly schrijft geschiedenis en toekomst

Paarl - De Kaapse wijnlanden liggen er deze tijd van het jaar rustig bij maar schijn bedriegt, arbeiders liggen vol ongeduld te wachten om met de eerste snoei van start te gaan. Ook bij het Vlaamse Mooi Bly landgoed is niet stilgezeten, in tegendeel.

De familie Wouters/Schouteden kocht in 1999 een verloederde wijngaard aan de rand van Paarl, die op sterven na dood was en begon aan een bijna onmogelijke missie,...de geboorte van een lang gekoesterde droom...Mooi Bly landgoed.

Twee jaar nadat ze het domein kocht (2001), liet de familie hun bloeiende kaaszaak in het centrum van Antwerpen (België) voor wat het was en kozen ze voor het avontuur. Met nul komma nul kennis van wijn, tenzij die, die in combinatie met kaas werd genuttigd, werd in eerste instantie begonnen met het opruimen van de wijngaard en ervoor te zorgen dat er weer een gezonde variatie van verschillende druivensoorten aangeplant werd. Een taak die schoonzoon Erik en pa Luc voor hun rekening namen. Liesbeth en ma Annemie namen de selfcatering cottages onder handen zodat straks (ondertussen al heel wat jaren geleden) de eerste gasten op het domein konden worden ontvangen en deze ook bleven logeren.

In 2005 werd de eerste Chenin Blanc en Chardonnay gebotteld en meteen is het raak! Op de jaarlijkse prestigeuze Veritas Awards behaalt de Mooi Bly Chenin een gouden medaille en de Mooi Bly Chardonnay een zilveren medaille. In de jaren die volgen wordt de capaciteit verhoogd en een heuse wijnkelder gebouwd met een annex proeverij. Erik Schouteden neemt de tijd om niet alleen tussen zijn wijndruiven te vertoeven maar ook om zijn neus tussen de boeken te steken en zich te verdiepen in de kunst van het beheren van een wijngaard en het vervaardigen van wijn, wat hem uiteindelijk heel goed afgaat.

Mooi Bly wijn wordt ondertussen niet alleen gewaardeerd in Zuid-Afrika maar heeft zelfs het continent verlaten. Zowel in België als in Nederland wordt de wijn via verschillende wijnhandelaars aangeboden en er wordt nu ook onderhandeld om de wijn aan te bieden in de Verenigde Staten en andere landen binnen Europa.

Anno 2009 de toekomst in de maak

Liesbeth, de immer bezige bij zit ook niet stil en haar studies fotografie en grafisch ontwerp geven haar de inspiratie om een nieuw label voor het wijnhuis te creëren. Ter gelijkertijd zet ze de website van Mooi Bly in een geheel nieuw kleedje. Het resultaat mag gezien worden.

Echtgenoot Erik vindt ondertussen de tijd om te experimenteren met andere druivensoorten zoals de Tannat. Hun Tannat 2007 is net gebotteld en moet, naast de Chardonnay en de Chenin Blanc, het vlaggenschip van de Mooi Bly kelder worden. Deze cultivar is voor Erik een sprong in het duister en voor Zuid-Afrika een "nieuwe" ontdekking, dit terwijl deze druivensoort in Europa reeds langer bekend is en positieve feedback mag genieten.

De Mooi Bly Tannat 2007 is een van de enige 100% Tannat wijnen die gemaakt wordt in Zuid-Afrika. Een primeur waar Erik dan ook trots op is. De Tannat druif vind je voornamelijk terug in het zuidwesten van Frankrijk, aan de voet van de Pyreneeën.

Zuid-Afrika heeft een geweldig klimaat voor de teelt van Tannat. Op dit moment staat op het Mooi Bly landgoed slechts 1/4 ha onder Tannat. Een beperkte voorraad dus, goed voor zowat 1.000 flessen. Wie dit Zuid-Afrikaanse pareltje wil proeven, heeft de optie nu alvast een ticket boeken en richting Kaapstad te vliegen of contact op te nemen met de verschillende Mooi Bly verdelers in eigen land. Zeker is dat het laatste woord over deze Vlaamse entrepreneurs nog niet geschreven is, gezondheid...

Datum publicatie:  10/08/2009 07:19
25/04/2009 12:08 2de Belgendag in Paarl kent heel wat bijval
09/10/2007 06:50 Bourgeois op bezoek bij Mooi Bly Wijnlandgoed
08/10/2006 06:34 Antwerpenaren maken het mooi weer in Zuid-Afrika
12/03/2006 Prinselijke missie wordt Mooibly wijn gepresenteerd
21/01/2006 14:30 GoZa leden in Vlaamse kranten
03/10/2005 2 Veritas Awards voor het Mooibly wijnlandgoed
23/01/2005 De productie van Mooi Bly wijnen onder eigen dak een feit
27/03/2004 Vitaya zend "smaak de Kaap" terug uit op de Vlaamse televisie
24/03/2004 Vlaams Landgoed Mooibly start met aanbouw van wijnkelder
24/09/2003 Een vleugje Vlaamse ‘Human Interest, lifestyle, reizen en savoir vivre’

© 2010 Go Zuid-Afrika - info@gozuidafrika.com - TEL: +27 (0)21-5560908 - FAX: +27 (0)86 6086868